Chorvatsko, Kastela - Jedinečná historická nemovitost u moře, na prodej
Dalmatského pobřeží

Ref. : 4832/30, Dům / Vila Z trhu

Prodejní cena:1 €

Poznámka: Pomocí tohoto tlačítka přidat tento realitních do svého seznamu.
Můžete přistupovat to později výběrem odkazu "Můj seznam".

Umístění: Kastela
Přednosti:
  • Za prvé řadě k moři
  • Výhled na moře
  • Kamenný dům
Popis:

Obytná povrch: 71
Počet pokojů: 1
Počet podlaží: 3
Počet koupelen: 1
Vzdálenost od moře: 1 m

 

Na prodej je unikátní nemovitost se nachází v Kastel Gomilica, v první řadě k moři. Tento kamenný dům je součástí zámku Abbadessa (Kastilac) postavený v 16. století a byl podobně jako ostatní domy v okolí přestavěn v 18. století. Kastilac se nachází na podmořském útesu, 40 metrů od původního pobřeží. Skládá se z obranné zdi a věže (která z velké části zachovala svůj původní tvar) uprostřed severní stěny nad vstupem do pevnosti. V roce 2014, před věží, byla zaznamenána pokračování světově známého seriálu "Hry trůnu". Uprostřed jižní stěny jsou brány moře.

S bohatou historií nemovitostí je kulturní dědictví a spadá pod památník kategorie 0. Nemovitost vyžaduje nutnou adaptaci pod architektonickým dohledem, potvrzenou konzervatořem, aby se zachoval jeho počáteční vzhled. Všechny materiály, které je třeba použít při renovaci domu, by měly být přírodní materiály, jako je dřevo a kámen. Objekt je vlastníkem architektonického projektu a stavebního povolení, stejně jako všech nezbytných ochranných povolení společně s vypracovaným studiem adaptace, takže budoucí majitel může okamžitě zahájit projekt rekonstrukce.

Objekt je rozdělen na tři patra, s celkovou obytnou plochou 71 m2. Vzhledem k tomu, že se nachází přímo u moře, ze všech podlaží je fantastický výhled. Podle projektu bude první patro sestávat z kuchyně s jídelnou a koupelnou po úpravě. Vnitřní schodiště vede do druhého patra, kde je obývací pokoj. Ve třetím patře je ložnice. K dispozici je také balkon na střeše.

Momentálně nejsou pro turisty v samotném Kastilci ubytovací kapacity. Z tohoto důvodu nemovitost představuje perfektní investici ve formě turistických pronájmů nebo přeměnou na jedinečný rekreační dům. K dispozici je také nově vybudovaná marina v Kastelu Gomilica, soukromá a charterová jachta charter a nedaleko letiště Split.

Příjemné středomořské klima, bohatá historie a těsné blízkosti moře dávají této nemovitosti jedinečné kouzlo, takže je jedinečné na dalmatském pobřeží.

Popis lokaci
Kaštela (pronounced [kǎʃtɛla]) is an agglomeration of seven small towns in Croatia, located northwest of the city of Split, west of Solin and east of Trogir, on the central Dalmatian coast. They are part of the Split-Dalmatia County and are administratively treated as a single city with a total population of 38,667 as of 2011 census - although they individually range in size from 3,000 to 7,000 residents.

Klikněte pro více

Tato nemovitost vás zajímá?
Zanechte vzkaz

* Povinná pole


Kliknutím na tlačítko Poslat souhlasíte s Podmínky a pravidla.Podobní Nemovitosti


FAQ

Toto jsou odpovědi na vaše často kladené otázky, neváhejte nás kontaktovat nebo přijít do naší kanceláře pro jakékoli další dotazy nebo obavy.

1. Mohou si cizinci koupit nemovitost v Chorvatsku?

Mezi občany EU a občany mimo EU existuje rozdíl. Občané EU, fyzické a právnické osoby, mohou nakupovat nemovitosti v Chorvatsku za stejných podmínek jako chorvatští občané. Občané mimo EU, fyzické a právnické osoby, si mohou koupit nemovitost podle zásady reciprocity a musí si vyžádat souhlas ministerstva spravedlnosti Chorvatské republiky.

2. Jaké daně musím platit při nákupu nemovitostí v Chorvatsku?

Daň z nemovitostí v Chorvatsku je 3% z odhadu majetku daňového úřadu. Platí kupující a pouze jednou.

3. Jaká je nejlepší doba roku do Chorvatska?

Chorvatsko má mírné klima, takže je velmi příjemné navštívit kdykoli. Nejlepší období pro nákup je však od října do prosince a od dubna do června. Jako turistická země se v létě pronajímá mnoho nemovitostí, takže je obtížnější zajistit návštěvu nemovitostí.

4. Jaké je nejlepší místo v Chorvatsku ke koupi vily?

První řada k moři je vždy výhodná situace. Pokud jde o umístění: podél pobřeží od Dubrovníku do Zadaru a ze středodalmatinských ostrovů jsou nejoblíbenější Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula a poloostrov Pelješac.

5. Jak najdu dům k pronájmu v Split Chorvatsko?

Split je spíše místo bytu, a tak je dlouhodobě snazší pronajmout byt. Je však možné najít vilu k dlouhodobému pronájmu. Protože pronájem je vždy nepředvídatelný a situace se rychle mění, je vždy nejlepším řešením kontaktovat agenturu a zjistit, co je aktuálně na trhu a dostupné.

6. Je nyní vhodný čas investovat na chorvatském trhu s nemovitostmi?

Trh s nemovitostmi v Chorvatsku je v posledních letech velmi živý a stále roste, takže je určitě dobré období investovat a dosáhnout uspokojivé návratnosti investice.

7. Co je OIB a proč je potřebuji?

V angličtině je to „PIN“, které znamená „osobní identifikační číslo“ a je nutné pro jakoukoli smlouvu. Je jedinečný pro každou osobu, chorvatskou nebo cizí, a používá se jako jedinečný identifikátor v různých úředních záznamech.

8. Mohu platit v cizí měně při nákupu nemovitostí v Chorvatsku?

Všechny platby nemovitostí musí být v národní měně, což je HRK. Jakákoli platba v cizích měnách však bude převedena na kuna.