Chorwacja, Brac - Dom wolnostojący, dwukondygnacyjny dom na wyspie Brac
Wyspy Dalmacji

Ref. : 2016/75, Dom / Willa Sprzedaż

Cena sprzedaży:415.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Brac
Zalety:
  • Garaż
  • Posiada Certyfikat Energetyczny
Opis:

Powierzchnia: 290
Działka: 490
Liczba pokoi: 8
Liczba pięter: 2
Liczba łazienek: 4
Odległość od morza: 300 m

 

Piętro wolnostojący dwukondygnacyjny dom w Supetar, na działce o powierzchni 637 m2 i łącznej powierzchni 290 m2 + strych. Każde piętro ma osobne wejście. Na parterze 4-pokojowe mieszkanie 125 m2 pomiarowe z czterech sypialni (17, 15, 13 i 9 m2), dużego salonu i jadalni, kuchni, 2 łazienek, zadaszony balkon 9 m2 oraz duży taras o powierzchni 40 m2. Na pierwszym piętrze jest identyczny do ziemi, zamiast małych pomieszczeniach 9 m2 z tarasem 16 m2. W piwnicy znajduje się dwupokojowe mieszkanie z 42 m2, składające się z kuchni, łazienki i sypialni 22 m2.

Wszystkie pokoje i pomieszczenia mieszkalne są klimatyzowane, a wszystkie cztery łazienki zostały zmodernizowane wiosną 2015 roku, a zainstalowane nowe kolektory słoneczne na dachu. Dom ma sześć miejsc parkingowych i ogród zdobią drzew cytrusowych, winorośli i roślin ozdobnych. W ogrodzie znajduje się mały domek z 4 m2 z instalacji centralnego ogrzewania z oleju opałowego i ogrzewania z ogrzewaniem słonecznym gorącej wody.

Jest pozwolenie na budowę dla modernizacji drugim piętrze. Wszystkie składki są opłacane przez dwa mieszkania z osobnymi wejściami łącznej powierzchni 108 m2. Własność jest bez obciążenia z budynku, zezwoleniem lokalizacji i użytkowania. Dom jest podpiwniczony.

Opis Miejscowość
Brac
Brac (pronounced [brâːtʃ]; local Chakavian: Broc, pronounced [broːts]; Latin: Bretia, Brattia; Italian: Brazza) is an island in the Adriatic Sea within Croatia, with an area of 396 square kilometres (153 sq mi),[1] making it the largest island in Dalmatia, and the third largest in the Adriatic.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkami
FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.