Chorwacja, Brac - Dom z kamienia z widokiem na morze, na sprzedaż
Wyspy Dalmacji

Ref. : 4829/30, Dom / Willa Sprzedany

Cena sprzedaży:270.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Brac

SPRZEDANY!

Zalety:
  • Widok morza
  • Parking
  • Dom z kamienia
  • Posiada Certyfikat Energetyczny
Opis:

Powierzchnia: 238
Działka: 320
Liczba pokoi: 5
Liczba pięter: 2
Liczba łazienek: 4
Odległość od morza: 200 m

 

Dalmatyński kamienny dom z panoramicznym widokiem na morze i okolicą, położony w południowej części wyspy Brac, w pobliżu miasta Bol i niedaleko plaży Zlatni Rat. Nieruchomość jest zorientowana na południe, znajduje się na wzgórzu.

W sumie 238 m2 powierzchni mieszkalnej, nieruchomość jest rozłożona na dwóch piętrach i znajduje się na powierzchni 320 m2. Na ziemi jest parking, wystarczający dla kilku samochodów. Bezpośrednio z parkingu jest wejście na parter, gdzie znajduje się pomieszczenie do przechowywania, dwie łazienki, trzy sypialnie i zadaszony taras z kuchnią. To piętro ma łączną powierzchnię mieszkalną 120, 59 m2, a przyszły właściciel ma duże możliwości w zakresie konwersji przestrzeni. Wszystkie pokoje na tym piętrze są klimatyzowane.

Na parterze są dwa apartamenty, każdy o powierzchni 26 m2, eacg z własnym wejściem po północnej stronie nieruchomości. Apartamenty zostały urządzone w 2006 roku, zainstalowano ogrzewanie podłogowe i zakupiono nowe meble. W tym samym czasie apartamenty są wyposażone w kabiny prysznicowe z hydromasażem i klimatyzację. Na tym piętrze, po stronie północnej, znajduje się również powierzchnia 46 m2 ze starym piecem do pieczenia. Ten pokój jest idealny do instalacji kominka i przekształcenia go w salon z przytulną atmosferą Dalmacji. Ta podłoga jest rozłożona na 98 m2 powierzchni mieszkalnej. Posiadłość posiada również piwnicę o powierzchni 88 m2, na którą składają się tawerny i magazyny.

Nieruchomość jest idealna do kontynuowania turystyki lub przyjemnego rodzinnego wypoczynku, otoczona dziewiczą przyrodą o wyjątkowo sprzyjającym klimacie. W pobliżu są żwirowe plaże, które są bardzo wygodne i idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Oprócz bardzo dobrego połączenia z liniami promowymi i katamaranami, w miesiącach letnich wyspa Brac ma własne lotnisko, połączone z kilkoma miastami europejskimi.

Opis Miejscowość
Brac
Brac (pronounced [brâːtʃ]; local Chakavian: Broc, pronounced [broːts]; Latin: Bretia, Brattia; Italian: Brazza) is an island in the Adriatic Sea within Croatia, with an area of 396 square kilometres (153 sq mi),[1] making it the largest island in Dalmatia, and the third largest in the Adriatic.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkami
FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.