Chorwacja, Hvar - Atrakcyjna willa w pierwszym rzędzie do morza, na sprzedaż
Wyspy Dalmacji

Ref. : 2016/293, Dom / Willa Sprzedany

Cena sprzedaży:1.300.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Hvar

SPRZEDANY!

Zalety:
  • Pierwszy rząd do morza
  • Widok morza
  • Parking
  • Dom z kamienia
Opis:

Powierzchnia: 200
Działka: 620
Liczba pokoi: 6
Liczba łazienek: 4
Odległość od morza: 10 m

 

Atrakcyjna willa w pierwszym rzędzie do morza, położona w wyjątkowej lokalizacji w mieście Hvar. Willa jest rozłożona na 200 m2, z działką o powierzchni 620 m2. Zaprojektowany w 1938 roku przez renomowanego architekta Albinię, został wyprodukowany w bardzo dobry sposób i zachował nienaganny stan.

Wewnątrz willi znajduje się 120 m2 przestrzeni życiowej podzielonej na dwie części. W pierwszym znajduje się kuchnia, łazienka i pokój z dwoma łóżkami, w pozostałych dwóch sypialniach, łazienka i pokój dzienny z jadalnią. Z salonu jest wyjście na piękny taras z widokiem na morze i archipelag Wysp Pakleni. Z tarasu schody prowadzą do przestronnego, uprawianego ogrodu z śródziemnomorskimi ziołami i drzewami oliwnymi. Drugie wejście do ogrodu znajduje się z tyłu.

Oprócz wspomnianej willi znajduje się również dodatkowe studio z łazienką, powierzchnia 12 m2 z tarasem 8 i letnia kuchnia, która obecnie nie jest urządzona.

Willa ma ważne pozwolenie na budowę dla podniesienia dodatkowej powierzchni 110 m2. Obecni właściciele wybudowali również dodatkowy budynek o powierzchni 60 m2, który znajduje się za willą, z dwiema sypialniami, przestronnym salonem, kuchnią, łazienką i tarasem z widokiem na morze. Na dachu budynku znajduje się obszerny parking dla wielu pojazdów, który jest całkowicie ogrodzony.

Obiekt oddalony jest o około 10 minut spacerem od centrum, co zapewnia Gościom poczucie prywatności. Nie ma podobnych nieruchomości w tym obszarze, więc przyszły nabywca nie będzie obojętny na wszystkie korzyści płynące z tej oferty.

Opis Miejscowość
Hvar
Hvar (pronounced [xv̞âːr]; local Chakavian dialect: Hvor or For, Greek: Pharos, Φάρος, Latin: Pharia, Italian: Lesina) is a Croatian island in the Adriatic Sea, located off the Dalmatian coast, lying between the islands of Brač, Vis and Korcula. Approximately 68 km (42.25 mi) long,[1] with a high east-west ridge of Mesozoic limestone and dolomite, the island of Hvar is unusual in the area for having a large fertile coastal plain, and fresh water springs.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkamiPodobne właściwości


FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.