Chorwacja, Kastela - Wyremontowana kamienna willa z 1811 r., Na sprzedaż
Wybrzeże Dalmacji

Ref. : 2022/143, Dom / Willa Sprzedaż

Cena sprzedaży:750.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Kastela
Zalety:
  • Basen
  • Parking
  • Luksusowa
  • Nowoczesna
  • Dom z kamienia
  • Najlepsza oferta
  • Ekskluzywna wyprzedaż
  • Posiada Certyfikat Energetyczny
Opis:

Powierzchnia: 240
Działka: 400
Liczba pokoi: 4
Liczba pięter: 3
Liczba łazienek: 5
Odległość od morza: 50 m

 

Niezwykła kamienna willa z 1811 roku, całkowicie odnowiona w 2017 roku, położona w chronionym obszarze historycznego dziedzictwa kulturowego. Znajduje się w atrakcyjnym miejscu w Kastela, tuż obok parku publicznego (oddzielone wysokimi kamiennymi murami). Składa się z ładnego ogrodu z basenem i dodatkowego domu - 30 m2, który jest obecnie wykorzystywany jako siłownia. Wewnątrz jest łazienka z wszystkimi niezbędnymi instalacjami, więc ta przestrzeń może zostać przekształcona w letnią kuchnię lub apartament dla gości.

Na parterze obiektu znajduje się piękna stara piwniczka z winami, ponad 200-letnia, która nie została odnowiona wraz z resztą willi. Przyszły właściciel może przekształcić tę część w przyjemną tawernę lub dodatkowy salon.

Pierwsze piętro składa się z przestronnego salonu z jadalnią i kuchnią, sypialni z łazienką, toalety dla gości i tarasów z pięknym widokiem na basen i park. Na drugim piętrze znajdują się trzy sypialnie, każda z osobną łazienką.

Nieruchomość znajduje się w centrum atrakcyjnej części Kastela, w odległości spaceru od wszystkich udogodnień. Dla miłośników rekreacji w przyrodzie i nad morzem szlaki turystyczne są dostępne przez cały rok dzięki pięknym i zabytkowym budynkom i parkom.

Odległość do Trogiru wynosi 15 km, a lotnisko w Splicie 13 km.
Odległość od Splitu wynosi 15 km.

Opis Miejscowość
Kaštela (pronounced [kǎʃtɛla]) is an agglomeration of seven small towns in Croatia, located northwest of the city of Split, west of Solin and east of Trogir, on the central Dalmatian coast. They are part of the Split-Dalmatia County and are administratively treated as a single city with a total population of 38,667 as of 2011 census - although they individually range in size from 3,000 to 7,000 residents.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkami
FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.