Chorwacja, Korcula - Uroczy dom z panoramicznym widokiem na morze, na sprzedaż
Wyspy Dalmacji

Ref. : 2013/31, Dom / Willa Sprzedaż

Cena sprzedaży:565.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Korcula
Zalety:
  • Widok morza
  • Parking
  • Nowoczesna
  • Dom z kamienia
  • Najlepsza oferta
Opis:

Powierzchnia: 240
Działka: 610
Liczba pokoi: 4
Liczba pięter: 3
Liczba łazienek: 3
Odległość od morza: 30 m

 

Uroczy dom położony w pięknej zatoce z krystalicznie czystym morzem, na południowej stronie wyspy Korčula. Chociaż w drugim rzędzie do morza, dom oferuje piękny i niezakłócony widok na morze i zatokę. Jest rozłożony na trzech piętrach, w sumie 240 m2 powierzchni mieszkalnej. Składa się z parteru, pierwszego i drugiego piętra oraz dwóch przestronnych, zadaszonych balkonów. Znajduje się na terenie o powierzchni 610 m2, z podejściem do samochodu od góry i od dołu domu. Dom został ukończony w 2005 roku, jest w pełni umeblowany i jest sprzedawany jako taki.

Parter składa się z letniej kuchni, toalety i magazynu, a podwórko ma piękny kamienny kominek. Na pierwszym piętrze znajduje się salon z kuchnią i jadalnią, dwie sypialnie, z których jedna ma własną łazienkę. Z salonu jest wejście na duży balkon z pięknym widokiem na morze i zatokę. Zewnętrzne schody prowadzą na piętro, gdzie znajduje się również salon z jadalnią i kuchnią, dwie sypialnie i łazienka. Dostęp do zadaszonego balkonu pochodzi z salonu i kuchni.

Duży, zagospodarowany dziedziniec jest wzbogacony o kilka drzew oliwnych i dziką pomarańczę. Parking za kilka samochodów znajduje się za domem, a obiekt jest podłączony do miejskiej sieci wodociągowej i elektryczności. Przyjemny pobyt na plaży pozwala również na małe molo, które można dalej rozbudować.

Droga asfaltowa prowadzi do osiedla, a makadam to ostatnie 100 metrów. Odległość do Vela Luka wynosi 10 minut jazdy samochodem, a także do przystani promowej, która jest połączona ze Splitem.

Opis Miejscowość
Korcula
Korcula (Croatian: [kɔ̂ːrtʃula] ( listen); Italian: Curzola, Greek: Κόρκυρα Μέλαινα, Kórkyra Mélaina, Latin: Corcyra Nigra, Korkyra Melaina, Old-Slavic Krkar) is an island in the Adriatic Sea, in the Dubrovnik-Neretva County of Croatia. The island has an area of 279 km2 (108 sq mi); 46.8 km (29.1 mi) long and on average 7.8 km (4.8 mi) wide[1] — and lies just off the Dalmatian coast.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkami
FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.