Chorwacja, Kornati - Atrakcyjna nieruchomość na małej wyspie, na sprzedaż
Wyspy Dalmacji

Ref. : 2011/82, Dom / Willa Sprzedany

Cena sprzedaży:1 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Kornati
Zalety:
  • Pierwszy rząd do morza
  • Widok morza
  • Posiada Certyfikat Energetyczny
Opis:

Powierzchnia: 180
Działka: 1423
Liczba pokoi: 5
Liczba pięter: 2
Liczba łazienek: 2
Odległość od morza: 5 m

 

Atrakcyjna nieruchomość po południowo-zachodniej stronie niezamieszkanej wyspy środkowej Dalmacji, z widokiem na morze i pobliskie wyspy. Wyspa znajduje się zaledwie 5 km od lądu. Przed budynkiem znajduje się prywatne betonowe molo z miejscem do cumowania łodzi. Wraz z domem na sprzedaż znajduje się również motorówka z kabiną w bardzo dobrym stanie, z przystanią w Pakostane.

Nieruchomość została zbudowana 10 lat temu. Mieszkanie o powierzchni 180 m2 składa się z pięciu sypialni, trzech łazienek i dużego salonu z kuchnią. Kuchnia urządzona jest w stylu śródziemnomorskim, przy użyciu drewna i materiałów jako podstawowych materiałów. Przed obiektem znajduje się zadaszony taras z letnią kuchnią o powierzchni 50 m2.

W 2018 r. Zainstalowano systemy solarne na nieruchomościach, które dostarczają energię elektryczną i ciepłą wodę, a betonowy zbiornik (pojemność 40 000 litrów) z systemem filtracji zapewnia wodę pitną. Przyszły właściciel może natychmiast skorzystać z nieruchomości, ponieważ jest w pełni wyposażony, z dwiema nowymi lodówkami, pralką i zmywarką. Oprócz tego, nieruchomość posiada również kominek, który pozwala na ogrzewanie drewnem, więc nieruchomości mogą być używane w okresie zimowym.

Opis Miejscowość
The Kornati archipelago of Croatia, also known as the Stomorski islands, is located in the northern part of Dalmatia, south from Zadar and west from Šibenik, in the Šibenik-Knin county. With 35 kilometres length and 89 islands, some large, some small, in a sea area of about 320 square kilometres, the Kornati are the densest archipelago in the Mediterranean Sea. From northwest to southeast (from the island of Balabra to Samograd), and from northeast to southwest (from Gangarol to Mana) they stretch for 13 km. The name of the archipelago is the plural form of the name of the largest island, called Kornat.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkamiPodobne właściwości


FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.