Chorwacja, Lastovo - Dom / Willa w zatoce, z widokiem na morze, na sprzedaż
Wyspy Dalmacji

Ref. : 3869/30, Dom / Willa Poza rynkiem

Cena sprzedaży:1 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Lastovo
Zalety:
  • Widok morza
  • Parking
  • Posiada Certyfikat Energetyczny
Opis:

Powierzchnia: 525
Działka: 600
Odległość od morza: 60 m

 

Dom / Willa wybudowana na działce o powierzchni 600 m2. Powierzchnia brutto budynku to 525 m2, a powierzchnia netto 454 m2. W sumie jest 6 domów mieszkalnych.

Mieszkanie na parterze ma 94 m2, z tarasem i balkonem o powierzchni 40 m2. Składa się z trzech sypialni, dwóch toalet, pokoju dziennego, kuchni i jadalni. Na pierwszym piętrze znajdują się trzy mieszkania o łącznej powierzchni 139m2, z oddzielnymi wejściami i odpowiednimi tarasami. Składa się z jednego pokoju, toalety i kuchni oraz salonu. Na poddaszu znajdują się dwa mieszkania składające się z dwóch sypialni, łazienki, toalety i kuchni oraz salonu. Powierzchnia strychu wynosi 158m2. W garażu można zapewnić 5-6 miejsc parkingowych.

Dostęp do domu jest możliwy od strony południowej, drogą makadamową o szerokości 6 m. Na tej samej drodze są połączenia elektryczne. Dom jest podłączony do sieci energetycznej, a woda jest dostarczana przez zbiornik na wodę o powierzchni 55 m3. Połączenie wody jest oddalone o 150 m od domu i opracowywana jest dokumentacja projektowa dla drogi, na której będzie zlokalizowana instalacja wodociągowa. Dom posiada również zbiornik septyczny o objętości około 40m3. W całym budynku zainstalowano instalację wodno-kanalizacyjną, a na pierwszym piętrze elektryczność.

Opis Miejscowość
Lastovo is an island municipality in the Dubrovnik-Neretva County in Croatia. The municipality consists of 46 islands with a total population of 792 people, of which 93% are ethnic Croats, and a land area of approximately 53 square kilometres.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkamiPodobne właściwości


FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.