Chorwacja, Peljesac - Dwie nieruchomości w idyllicznym miejscu, na sprzedaż
Wybrzeże Dalmacji

Ref. : 4614/30, Dom / Willa Sprzedaż

Cena sprzedaży:178.000 €

Uwaga: należy użyć tego przycisku, aby dodać Nieruchomości do swojej listy.
Możesz przejść się później wybierając "Moja lista" link.

Lokalizacja: Peljesac
Zalety:
  • Parking
Opis:

Powierzchnia: 165
Liczba pokoi: 2
Liczba pięter: 2
Odległość od morza: 4000 m

 

Dwa domy do remontu, położone w spokojnej okolicy małej wioski na półwyspie Peljesac.

Pierwsza nieruchomość - Rozciąga się na dwóch piętrach, każdy 7 m X 8 m. Parter składa się z jednej sypialni i łazienki ze ścianą, która częściowo oddziela pralkę i podgrzewacz wody od łazienki. Na pierwszym piętrze znajduje się pokój dzienny i kuchnia. Kuchnia jest w pełni wyposażona w sprzęt zakupiony w 2015 roku. (Mały podgrzewacz wody, zmywarka i kuchenka ceramiczna). To nie jest klimatyzacja, nie ma chłodzenia ani ogrzewania, ale ma dostęp do Internetu i połączenie z telewizorem. Na najwyższym piętrze znajdują się cztery małe okna dachowe, najwyższy punkt dachu ma około 180 cm, co nie jest tak wysokie, ale jest wygodne dla sypialni. Dach został zbudowany w 2015 roku, a także fasada. Dom nadaje się do zamieszkania, ale jest konieczny do wykonania ostatecznej pracy. Dom jest zasilany wodą ze studni znajdujących się na tarasie drugiego domu. Dwa inne domy w pobliżu również sprzedają i istnieje opcja lokalnego zaopatrzenia w wodę.

Druga właściwość - Mały dom wymaga gruntownej przebudowy wewnątrz i na zewnątrz, łącznie z rurami wodociągowymi i instalacjami elektrycznymi. Wymiary tego obszaru wynoszą ok. 14 m X 6 m. Pod tarasem jest miejsce na dużą sypialnię i łazienkę, a także wydzielony obszar, który może służyć jako spiżarnia. Długość tarasu wynosi około 40 m. Istnieje oddzielny parking kilka metrów od domu, który może być zadaszonym garażem 6 m X 5 m może być zbudowany.

Ta nieruchomość w spokojnej okolicy, na obrzeżach miasta z pięknym widokiem oferuje wyjątkową okazję doświadczyć ciszy i spokoju na półwyspie Peljesac. Miejsce znajduje się w pobliżu spektakularnych plaż i słynnych miejsc w mniej niż godzinę jazdy. Istnieją średniowieczne miasta, takie jak Dubrownik, Ston, Korcula, Split, Mostar, Medjugorje (to tylko niektóre z wielu miejsc wartych odwiedzenia).

Opis Miejscowość
Peljesac (Croatian pronunciation: [pɛ̌ʎɛʃats]) (local Chakavian dialect: Pelišac; Italian: Sabbioncello) is a peninsula in southern Dalmatia[1] in Croatia. The peninsula is part of the Dubrovnik-Neretva County and is the second largest peninsula in Croatia. From the isthmus that begins at Ston, to the top of Cape Lovista, it is 65 km or 40 mi long.

Kliknij po więcej

Ta właściwość Cię interesuje?
Zostaw wiadomość

* Wymagane pola


Klikając na wysłać zgadzasz się z Zasadami i warunkami
FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.