Hrvatska,
Brac - Kuća / vila u blizini mora i plaže
Dalmatinski otoci
Napomena: koristite ga kako biste dodali ovaj Nekretnina na svoj popis.
Možete mu pristupiti odabiru kasnije "Moja lista" link.
- Parking
Stambeni prostor: 150 m²
Zemljište: 300 m²
Broj soba: 5
Broj katova: 2
Broj kupaonica: 2
Udaljenost od mora: 30 m
Ova obiteljska samostojeća kuća smještena je na lijepoj lokaciji, treći red od mora, u blizini šljunčane plaže na otoku Braču.
Izgrađena je 70-ih godina, na terenu od 300 m2 s blagim padom. Prostire se na 3 etaže sa ukupno 150 m2 stambene površine. U prizemlju/suterenu nalazi se garaža od 30m2, sa dva prozora, vodom i strujom a moguća je prenamijeniti u apartman. Ispod manje terase je prostor od 40m2 koji se sastoji od dnevnog boravka, kuhinje sa blagavaonicom, sobe i kupatila. Trenutno je u funkciji konobe, a prethodno je korišten za stanovanje (visina stropa 1.95m). Uz 10-ak vanjskih stepenica dolazi se na terasu od 30m2 sa kaminom (mogućnost izgradnje manjeg bazena) gdje se nalazi ulaz u stan od 80m2. Stan se sastoji od predsoblja, kuhinje s blagavaonicom, kupaonicom, tri dvokrevetne i jedne jednokrevetne sobe. Postoji opcija odvajanja u dvije zasebne jedinice, kao i nadogradnja kata.
Kuća je odmaknuta 15-ak metara od garaže koja je smještena uz put odmah ispred nekretnine. Okućnica je lijepo uređena i u potpunosti ograđena dok se u okruženju nalazi nekoliko manjih samostojećih kuća. U blizini se nalazi dućan (20 m udaljen) dok su centar mjesta i luke udaljeni svega 5 min pješice šetnicom uz more ili kaletama te kuća posjeduje sve dozvole.

Brac (pronounced [brâːtʃ]; local Chakavian: Broc, pronounced [broːts]; Latin: Bretia, Brattia; Italian: Brazza) is an island in the Adriatic Sea within Croatia, with an area of 396 square kilometres (153 sq mi),[1] making it the largest island in Dalmatia, and the third largest in the Adriatic.
Klikni za više
Pošaljite upit
FAQ
Ovo su odgovori na Vaša najčešće postavljana pitanja, za sva ostala pitanja ili nejasnoće slobodno nas kontaktirajte ili dođite u naš ured.
1. Mogu li stranci kupiti nekretninu u Hrvatskoj?
Postoji razlika između građana EU i građana koji nisu državljani EU. Građani EU, fizičke i pravne osobe, mogu kupiti nekretnine u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao i hrvatski državljani. Državljani drugih zemalja, fizičke i pravne osobe, mogu kupiti nekretnine po načelu uzajamnosti i za to trebaju zatražiti odobrenje od Ministarstva pravde Republike Hrvatske.
2. Koje poreze moram platiti prilikom kupovine nekretnina u Hrvatskoj?
Porez na imovinu u Hrvatskoj iznosi 3% od procjene imovine poreznog ureda. Kupac ga plaća i to samo jednom.
3. Koje je najbolje doba godine za odlazak u Hrvatsku?
Hrvatska ima blagu klimu, pa je vrlo lijepo posjetiti bilo kada. Ipak, najbolje razdoblje za kupnju je između listopada i prosinca, te od travnja do lipnja. Kao turistička zemlja, tijekom ljeta mnogi su objekti iznajmljeni, pa je teže organizirati posjete nekretninama.
4. Koje je najbolje mjesto u Hrvatskoj za kupnju vile?
Prvi red do mora uvijek je dobitna situacija. Što se tiče lokacije: uz obalu od Dubrovnika do Zadra, a od srednjodalmatinskih otoka najpovoljniji su Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i poluotok Pelješac.
5. Kako mogu naći kuću za iznajmljivanje u Splitu u Hrvatskoj?
Split je više apartmansko mjesto, pa je lakše iznajmiti stan na duži rok. Međutim, moguće je naći vilu na dugoročni najam. Kako je zakup uvijek nepredvidiv, a situacija se brzo mijenja, uvijek je najbolje rješenje kontaktirati agenciju kako bi vidjeli što je trenutno na tržištu i dostupno.
6. Je li sada dobro vrijeme za ulaganje na hrvatskom tržištu nekretnina?
Tržište nekretnina u Hrvatskoj je posljednjih godina vrlo živo i još uvijek raste, pa je svakako dobro razdoblje za ulaganje i postizanje zadovoljavajućeg povrata investicije.
7. Što je OIB i zašto mi je potreban?
Na engleskom je 'PIN' što znači 'osobni identifikacijski broj' i potreban je za bilo koji ugovor. Jedinstven je za svaku osobu, hrvatskog ili stranca, a koristi se kao jedinstveni identifikator u raznim službenim evidencijama.
8. Mogu li platiti u stranoj valuti prilikom kupovine nekretnina u Hrvatskoj?
Sva plaćanja nekretnina moraju biti u nacionalnoj valuti, u kunama. Međutim, svako plaćanje u stranoj valuti preračunat će se u kune.