Hrvatska,
Hvar - Kuća / vila, kamena, prvi red do mora
Dalmatinski otoci
Napomena: koristite ga kako biste dodali ovaj Nekretnina na svoj popis.
Možete mu pristupiti odabiru kasnije "Moja lista" link.
- Prvi red do mora
- Pogled na more
Stambeni prostor: 48 m²
Zemljište: 863 m²
Broj katova: 1
Udaljenost od mora: 5 m
Ova neuređena kamena kuća je smještena na predivnoj lokaciji, prvi red do mora, u mirnoj uvali na istočnoj strani otoka Hvara.
Sagrađena je 1937. godine na parceli od 200 m2 koja se nalazi na samoj morskoj obali, odmah uz malu šljunčanu plažu. Kući pripada i susjedno zemljište od 663 m2 koje se nalazi odmah iza kuće. Prostire se na 48 m2 stambene površine, nije korištena vise desetljeća i potrebna joj je kompletna obnova. Temeljem prostornog plana moguća je nadogradnja još jedne etaže maksimalne visine 6m (prizemlje i kat) te izvedba podrumske etaže, što bi u konačnici omogućilo povećanje postojećeg objekta sa 48 m2 do 144 m2. Nekoliko stepenica vodi od terase ispred kuće do mora.
Do uvala je probijena cesta koju koriste samo 4 objekta, koliko ih ukupno ima u uvali. Kuća ima urednu dokumentaciju (vlasnički i posjedovni list), a isto vrijedi i za okućnicu od 200 m2 te česticu zemlje od 663 m2 iza kuće (vrt). Također ima dio infrastrukture (struja i telefon), ali nema vodu, s obzirom da na taj dio otoka vodovod jos nije stigao. Na prostranoj okućnici, vlasnici su planirali izgraditi vodospreme i septičke jame u vrtu iza objekta.
Prekrasna i mirna lokacija na samom plaži te bezbroj mogućnosti pri prilagodbi nekretnine vlastitim željama i potrebama ovu nekretninu čine izuzetnom poslovnom prilikom te će novom vlasniku bit mjesto za potpuni odmor i uživanje u gotovo netaknutoj prirodi.

Hvar (pronounced [xv̞âːr]; local Chakavian dialect: Hvor or For, Greek: Pharos, Φάρος, Latin: Pharia, Italian: Lesina) is a Croatian island in the Adriatic Sea, located off the Dalmatian coast, lying between the islands of Brač, Vis and Korcula. Approximately 68 km (42.25 mi) long,[1] with a high east-west ridge of Mesozoic limestone and dolomite, the island of Hvar is unusual in the area for having a large fertile coastal plain, and fresh water springs.
Klikni za više
Pošaljite upit
FAQ
Ovo su odgovori na Vaša najčešće postavljana pitanja, za sva ostala pitanja ili nejasnoće slobodno nas kontaktirajte ili dođite u naš ured.
1. Mogu li stranci kupiti nekretninu u Hrvatskoj?
Postoji razlika između građana EU i građana koji nisu državljani EU. Građani EU, fizičke i pravne osobe, mogu kupiti nekretnine u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao i hrvatski državljani. Državljani drugih zemalja, fizičke i pravne osobe, mogu kupiti nekretnine po načelu uzajamnosti i za to trebaju zatražiti odobrenje od Ministarstva pravde Republike Hrvatske.
2. Koje poreze moram platiti prilikom kupovine nekretnina u Hrvatskoj?
Porez na imovinu u Hrvatskoj iznosi 3% od procjene imovine poreznog ureda. Kupac ga plaća i to samo jednom.
3. Koje je najbolje doba godine za odlazak u Hrvatsku?
Hrvatska ima blagu klimu, pa je vrlo lijepo posjetiti bilo kada. Ipak, najbolje razdoblje za kupnju je između listopada i prosinca, te od travnja do lipnja. Kao turistička zemlja, tijekom ljeta mnogi su objekti iznajmljeni, pa je teže organizirati posjete nekretninama.
4. Koje je najbolje mjesto u Hrvatskoj za kupnju vile?
Prvi red do mora uvijek je dobitna situacija. Što se tiče lokacije: uz obalu od Dubrovnika do Zadra, a od srednjodalmatinskih otoka najpovoljniji su Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i poluotok Pelješac.
5. Kako mogu naći kuću za iznajmljivanje u Splitu u Hrvatskoj?
Split je više apartmansko mjesto, pa je lakše iznajmiti stan na duži rok. Međutim, moguće je naći vilu na dugoročni najam. Kako je zakup uvijek nepredvidiv, a situacija se brzo mijenja, uvijek je najbolje rješenje kontaktirati agenciju kako bi vidjeli što je trenutno na tržištu i dostupno.
6. Je li sada dobro vrijeme za ulaganje na hrvatskom tržištu nekretnina?
Tržište nekretnina u Hrvatskoj je posljednjih godina vrlo živo i još uvijek raste, pa je svakako dobro razdoblje za ulaganje i postizanje zadovoljavajućeg povrata investicije.
7. Što je OIB i zašto mi je potreban?
Na engleskom je 'PIN' što znači 'osobni identifikacijski broj' i potreban je za bilo koji ugovor. Jedinstven je za svaku osobu, hrvatskog ili stranca, a koristi se kao jedinstveni identifikator u raznim službenim evidencijama.
8. Mogu li platiti u stranoj valuti prilikom kupovine nekretnina u Hrvatskoj?
Sva plaćanja nekretnina moraju biti u nacionalnoj valuti, u kunama. Međutim, svako plaćanje u stranoj valuti preračunat će se u kune.