Kroatien, Murter - Parhus
Dalmatian islands

Ref. : 2030/48, Hus / Villa Försäljning

Säljande pris:310.000 €

Obs: Använd denna knapp för att lägga till denna fastigheter till din lista.
Du kan komma åt den senare att välja länken "min lista".

Läge: Murter
Fördelar:
  • Parkering
  • Det har ett energicertifikat
Beskrivning:

Boyta: 220
Landyta: 175
Antal rum: 5
Antal våningar: 2
Antal badrum: 5
Avstånd från havet: 700 m

 

Ett vackert småhus med en total boyta på 166 m2 byggdes på en tomt med en total yta på 341 m2.

Den sträcker sig över två våningar. På bottenvåningen finns en stor rymlig lägenhet bestående av ett sovrum, badrum, kök och vardagsrum med tillgång till en rymlig terrass och trädgård. Det finns även två studiolägenheter på samma våning.

På första våningen finns två lägenheter som var och en består av ett sovrum, badrum, kök och matsal med utgång till en stor terrass.

Lägenheterna är utrustade och hyrs ut för turister. Huset har flera terrasser som erbjuder en perfekt hörna för umgänge, speciellt på sommaren.

Det ligger nära havet i en liten turiststad nära staden Tisno, och 6 km från själva staden Murter. Fortfarande en fiskeby, har den utvecklats till ett fridfullt turistmål med ett brett utbud av kvalitativt turistinnehåll. Platsen är full av vackra sten- och klippstränder.

Lägesbeskrivning
Murter
Murter (pronounced [mǔrtɛːr]; Italian: Mortero; Latin: Colentum) is an island in the Croatian part of the Adriatic Sea.

Klicka för mer

Den här egenskapen intresserar dig?
Lämna ditt meddelande

* Krävda Fält


Genom att klicka på Skicka godkänner du Allmänna Villkor.



Liknande fastigheter