Kroatien, Omis - Lägenhetsvilla med havsutsikt
Dalmatiska kusten

Ref. : 2021/379, Hus / Villa/Hotell Försäljning

Säljande pris:2.500.000 €

Obs: Använd denna knapp för att lägga till denna fastigheter till din lista.
Du kan komma åt den senare att välja länken "min lista".

Läge: Omis
Fördelar:
  • Simbassäng
  • Havsutsikt
  • Parkering
  • Garage
  • Det har ett energicertifikat
Beskrivning:

Boyta: 750
Landyta: 3330
Antal rum: 14
Antal våningar: 4
Antal badrum: 16
Avstånd från havet: 150 m

 

Stor inhägnad lägenhetsfastighet nära havet och stränderna.

Detta stora komplex omfattar 3 330m2, består av flera bostadshus för året runt boende och turism anpassat för större grupper av människor.

Fastigheten är helt inhägnad, förutom panoramautsikten över havet och de närliggande bergen, erbjuder den absolut lugn och avskildhet.

Boende anpassade för turism finns i den centrala villan, som är fördelad på 4 våningar:

– På bottenvåningen finns reception, foajé, kök, toalett, uppvärmd inomhuspool och en hiss som binder samman de övriga tre våningarna.
– Det finns 3 lägenheter på plan 1: 2 lägenheter på 43m2 med kök-vardagsrum, badrum, toalett och rum. 1 lägenhet på 27m2 med entré, badrum och rum. Alla lägenheter har tillgång till loggian.
– Det finns 3 lägenheter på plan 2: 2 lägenheter på 43m2 med kök-vardagsrum, badrum, toalett och rum. 1 lägenhet på 27m2 med entré, badrum och rum. Alla lägenheter har tillgång till loggian.
– Det finns 3 lägenheter på plan 3: 2 lägenheter på 43m2 med kök-vardagsrum, badrum, toalett och rum. 1 lägenhet på 27m2 med entré, badrum och rum. Alla lägenheter har tillgång till loggian.

Alldeles intill denna centrala villa finns en stor terrass med bar och utegrill, och alldeles intill finns en kaffebar med inomhusyta och en uteservering med bord och stolar.

I närheten av denna centrala villa finns en utomhusparkering för 5 bilar samt ett stort underjordiskt garage på ca. 300m2 för minst 12 bilar.

En stor del av fastigheten ligger under en tät tallskog, som på sommaren bildar en naturlig skugga under vilken det finns en stor bocciabollplan, samt ett stort antal hörn och terrasser gömda i denna täta växtlighet.

I fortsättningen av denna fastighet finns även en bondgård med flera separata rum som de nya ägarna kan använda för året runt boende. Ovanför detta hus finns en vingård och en pool med en stor solplats, som erbjuder en fantastisk utsikt över havet och hela rivieran. Det finns också en stor tennisbana i närheten, under vilken det finns omklädningsrum för män och kvinnor med toaletter och 4 duschkabiner.

Fastigheten ligger bara 150 meter från havet och de berömda kilometerlånga sandstränderna där det finns butiker och restauranger.

En unik fastighet, en raritet på marknaden. Det är i princip en exploateringsfastighet med möjlighet att bygga ytterligare bostadshus och villor, vilket möjliggörs av sin stora byggtomt.

Lägesbeskrivning
Omis
Omiš (pronounced [ɔ̌miːʃ], Latin and Italian: Almissa) is a town and port in the Dalmatia region of Croatia, and is a municipality in the Split-Dalmatia County. The town is situated approximately 25 kilometres (16 miles) south-east of Croatia's second largest city, Split. Its location is where the emerald-green Cetina River[1] meets the Adriatic Sea (Croatian: Jadransko More). Omiš municipality has a population of 14,936[2] and its area is 266 square kilometres (103 sq mi).

Klicka för mer

Den här egenskapen intresserar dig?
Lämna ditt meddelande

* Krävda Fält


Genom att klicka på Skicka godkänner du Allmänna Villkor.