Kroatien,
Split center - Lyxig lägenhet i slottet
Dalmatiska kusten
Obs: Använd denna knapp för att lägga till denna fastigheter till din lista.
Du kan komma åt den senare att välja länken "min lista".
SÅLD!
- Lyxvilla
- Moderna
- Det har ett energicertifikat
Boyta: 46 m²
Antal rum: 1
Antal badrum: 1
Avstånd från havet: 100 m
Lyxig, totalrenoverad lägenhet i enlighet med högsta standard, belägen i hjärtat av den historiska stadskärnan, på det centrala torget i Diocletianus palats. nära vattnet i Split och havet. Det är väst-öst orienterat med en öppen utsikt över Vocni trg och stadens centrum.
Denna bekväma lägenhet med 1 sovrum på 46m2 ligger på tredje våningen i en stenbyggnad inom palatsets murar.
Lägenheten består av ett rymligt vardagsrum, ett sovrum, kök och badrum. Den är utrustad med stora, triplex takfönster på grund av vilken lägenheten är extremt ljus. Den är redo att flytta in omedelbart, fullt möblerad och utrustad med alla apparater, och som sådan säljs den och den har aldrig bott i.
År 2020 ändrades vatten- och elinstallationerna, samt alla fönsterluckor, isolering, taket på byggnaden och mellanvåningen. Alla möbler är designade och av hög kvalitet, och dekorationen av lägenheten har signaturen från det berömda Split arkitekt- och designkontoret, medan badrums- och kökselementen är gjorda efter mått. Utrymmet är mycket funktionellt och väl använt, vilket ger intrycket att det är större i ytan.
I närheten finns kulturella och konstnärliga institutioner, berömda restauranger, kaféer och barer, banker och alla andra viktiga faciliteter.
Det är en utmärkt investering för lyxuthyrning av turister och för att bo.

Split (Croatian pronunciation: [splît]; Italian: Spalato, see Name section) is the second-largest city of Croatia and the largest city of the region of Dalmatia. It lies on the eastern shore of the Adriatic Sea, centred on the Roman Palace of the Emperor Diocletian.
Klicka för mer
Lämna ditt meddelande