Zakup nieruchomości

Buying property

Dowiedz się, jak można kupić nieruchomość w Chorwacji. Najnowsze zasady i warunki zakupu. Kto może kupić nieruchomość jako osoba fizyczna, która musi otworzyć firmę na zakup nieruchomości.Więcej

Co kupić?

What to buy

Skonsultuj się z naszymi ekspertami, aby pomóc w podjęciu decyzji, czy kupić działkę budowlaną, zniszczony dom lub nowy i zakończone willi. Każda opcja ma swoje zalety i wady. Więcej

Wyremontować własność

Renovate property

Zespół doświadczonych architektów, inżynierów i budowniczych pomoże. Nasz profesjonalny personel pomoże wyremontować, wyposażyć i budować od początku zgodnie z własnymi życzeniami i warunków. Więcej

Pomoc prawna

Legal assistance

Trudno, aby znaleźć niezawodne i profesjonalnie wykwalifikowaną osobę, wybraliśmy właśnie takie Dla własnego bezpieczeństwa, który sprawi, że decyzje łatwiejsze i bezpieczniejsze. Więcej

Kto i jak kupić nieruchomość w Chorwacji

Who_can_buy

Od początku lutego 2009 roku, rząd chorwacki usunęła wszystkich przeszkód dla obywateli UE w sprawie nabycia nieruchomości w Chorwacji i przyniósł nowe prawo, które traktują obywateli UE w taki sam sposób jak obywateli chorwackich. Dzięki temu posunięciu, zaprzestał stosowania specjalnych procedur i list oczekujących, jak istotne w naszej działalności. Ponieważ nasi klienci to głównie obcokrajowcy, to jest bardzo ważne, aby narodowości lub kraju pochodzenia, ponieważ był to jeden z podstawowych warunków dla możliwości nabycia nieruchomości w Chorwacji przez nich wzajemności możliwość obywateli chorwackich do zakupu nieruchomości w ich kraju lub kraju, z którymi Chorwacja podpisała umowę o zrównanie praw przy zakupie nieruchomości.

Dlatego obcokrajowcy mają łatwiejszy dostęp do zakupu nieruchomości w Chorwacji, dzięki dobrym międzynarodowych stosunków dyplomatycznych, ale nadal potrzebują zgody Ministerstwa Sprawiedliwości, które przyznało zasadność jego podpis lub, ważnego traktatu międzynarodowego.

Alternatywą dla powyższego jest stworzenie firmy, która sprawia, że ​​szybciej i łatwiej opcja jako część oferty ulg podatkowych i świadczeń o podobnym charakterze, i tych, którzy założyć firmę lub już ustalone działalność w Chorwacji, można kupić nieruchomości w imieniu firmy.

Jeśli właściwość jest już zakupiony i posiadaniu przez osoby z zagranicy, zarówno natury fizycznej lub prawnej w formie spółki, to samo może być sprzedawany bez żadnego problemu. Jedyna różnica, że ​​może przeznaczyć zobowiązanie podatkowe. Mianowicie, jeżeli nieruchomość jest własnością krócej niż trzy lata, osoba sprzedająca nieruchomość jest zobowiązany do zapłaty podatku w wysokości 35%, ale jeżeli minęło więcej niż trzy lata w prawie własności, obowiązek podatkowy wygasa.

Countries

Oczywiście prawdziwy pośrednik nieruchomości zdecydowanie zaleca, aby wszelkie niejasności związane z przepisami podatkowymi, a także wszystkie inne informacje, prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem centralnym, listownie, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty, jak już poręczny, dzięki czemu może tak dokładnie i dokładnie wyjaśnić funkcjonowania naszego systemu prawnego, i daje jakości wytyczne i instrukcje dotyczące dalszego działania.

Możesz skontaktować się z nami z pełnym zaufaniem, ponieważ ważne jest, aby nasi klienci z pełną obsługę, dbać i chronić swoje interesy, szanujemy Państwa życzenia i motywy, i zapewnić Państwu profesjonalną i skuteczną realizację inwestycji.

Ponad 20.000 właściwości

Over 20,000 properties

Z ponad 20 000 nieruchomości, jesteśmy przekonani, że możemy spełniać każde żądanie, dzięki niezrównanej sieci partnerów, osób prywatnych i najemców. Dzięki tej sieci mamy dostęp do najlepszej nieruchomości, które można znaleźć na rynku w najbardziej niesamowite i najbardziej pożądanych miejsc w Chorwacji. Więcej

Dyskretne sprzedaży

Discrete sales

Uważamy, że sprzedaż dyskrecja są ważne jako forma ochrony aktywów i wizerunku biznesowego naszego dostawcy klienta, który często decydują się na tę usługę, a zatem chcąc zabrać swoją własność, nie reklamują uogólnione kanały promocyjne, ale tylko na naszej stronie. Więcej

Agenci Top Chorwacja

Top Croatia agents

Członkowie portalu Crosetate są najlepsze agencje i środki do mediacji w sprzedaż nieruchomości. Wszystkie są licencjonowane mediacji nieruchomości. Unikać nielegalne i nieprofesjonalne agencje. Więcej

Najnowsze informacje

Newest information

Dane informacyjne i nieruchomości są aktualizowane codziennie. Nasi specjaliści IT wprowadzić nowe dane i informacje, które pozwolą Ci najbardziej dokładne informacje na temat nieruchomości ... Więcej


FAQ

Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt z nami lub przyjście do naszego biura w przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości.

1. Czy cudzoziemcy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Istnieje różnica między obywatelami UE a obywatelami spoza UE. Obywatele UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości w Chorwacji na takich samych warunkach jak obywatele Chorwacji. Obywatele spoza UE, osoby fizyczne i prawne, mogą kupować nieruchomości zgodnie z zasadą wzajemności i muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Chorwacji.

2. Jakie podatki muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Podatek od nieruchomości w Chorwacji stanowi 3% szacunkowej wartości nieruchomości urzędu skarbowego. Jest on wypłacany przez Kupującego i tylko raz.

3. Jaka jest najlepsza pora roku na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja ma łagodny klimat, więc bardzo miło jest odwiedzić ją w dowolnym momencie. Jednak najlepszy okres na zakup to od października do grudnia, a następnie od kwietnia do czerwca. Jako kraj turystyczny, w lecie wynajmowanych jest wiele nieruchomości, przez co trudniej jest zorganizować wizytę nieruchomości.

4. Jakie jest najlepsze miejsce w Chorwacji na zakup willi?

Pierwszy rząd do morza to zawsze sytuacja korzystna dla obu stron. Jeśli chodzi o lokalizację: wzdłuż wybrzeża od Dubrownika do Zadaru, a od wysp środkowej Dalmacji najbardziej lubią Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula i półwysep Pelješac.

5. Jak znaleźć dom do wynajęcia w Split Chorwacja?

Split to raczej miejsce na mieszkanie, dlatego łatwiej jest wynająć mieszkanie na dłuższy okres. Można jednak znaleźć willę na wynajem długoterminowy. Ponieważ dzierżawa jest zawsze nieprzewidywalna, a sytuacja szybko się zmienia, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agencją w celu sprawdzenia, co jest obecnie na rynku i dostępne.

6. Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie na chorwackim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Chorwacji w ostatnich latach jest bardzo żywy i wciąż rośnie, więc zdecydowanie jest to dobry okres na inwestowanie i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

7. Co to jest OIB i dlaczego go potrzebuję?

W języku angielskim „PIN” oznacza „osobisty numer identyfikacyjny” i jest potrzebny do każdej umowy. Jest unikalny dla każdej osoby, chorwackiej lub obcokrajowca, i jest używany jako unikalny identyfikator w różnych oficjalnych dokumentach.

8. Czy mogę płacić w obcej walucie przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Wszystkie płatności za nieruchomości muszą być dokonywane w walucie krajowej, którą jest HRK. Jednak wszelkie płatności w walutach obcych zostaną przeliczone na kuna.