Kroatien,
Murter - Unik fastighet i första raden mot havet
Dalmatian islands
Obs: Använd denna knapp för att lägga till denna fastigheter till din lista.
Du kan komma åt den senare att välja länken "min lista".
SÅLD!
- Först raden till havet
- Havsutsikt
- Parkering
- Det har ett energicertifikat
Boyta: 280 m²
Landyta: 357 m²
Antal rum: 9
Antal våningar: 2
Antal badrum: 3
Avstånd från havet: 5 m
Fristående hus på ön Murter, beläget på en lugn plats, precis vid vattnet i centrum av staden.
Fastigheten på 280 m2 har två våningar, med totalt nio sovrum - fem på första våningen och fyra på bottenvåningen - och tre badrum.
I bottenvåningen finns tre stora kök/matsalar och ett konvertibelt förråd. Det finns också en separat byggnad på 36 m2 på huvudvägen som skulle kunna förvandlas till en lägenhet eller gott om förvaringsutrymme.
Parkeringsplats ligger 50 meter bort på vägen och en kajplats för en båt i en närliggande skyddad hamn. Även om den kräver viss renovering, erbjuder denna fastighet en exceptionell investeringsmöjlighet på grund av dess läge och storlek. Med sitt fördelaktiga läge är det en utmärkt plats för att bygga ett familjehotell komplett med restaurang och terrass.

Murter (pronounced [mǔrtɛːr]; Italian: Mortero; Latin: Colentum) is an island in the Croatian part of the Adriatic Sea.
Klicka för mer
Lämna ditt meddelande